Walizki do samolotu – o czym należy pamiętać?

Lot samolotem to stresujące wydarzenie dla każdego, kto nie przepada za lotami, ale także duże wyzwanie organizacyjne, zwłaszcza jeśli jest to daleki lot. Poszczególne linie lotnicze mają swoje własne bardzo precyzyjnie określone warunki dotyczące przewozu bagażu i jakiekolwiek odstępstwa od normy, mogę wile kosztować. Dosłownie.

Walizki na kółkach małe – bagaż podręczny

W różnych liniach lotniczych bagaż podręczny może oznaczać różne rzeczy. Wszystkie jednak są zgodne co do wielkości i rozmiaru walizki, która jest wkładana do przechowywalni, nad siedzeniami. Dla wygody pasażerów walizki te zostały ujednolicone. Dzięki temu kupując walizki na kółkach małe, można z nimi lecieć w każdej linii lotniczej. Podczas kupna takiej walizki warto zadbać o to, by była ona jak najlżejsza. Każda z linii lotniczej ma określoną górną granicę wagi, z reguły jest to około 9 kg. Dlatego im lżejsza walizka, tym więcej rzeczy będzie można do niej włożyć.

Sztywne i mocne walizki

Jeśli lecimy w dłuższą trasę i zabieramy ze sobą wartościowe rzeczy, takie jak aparat, czy laptop, to on również powinien znaleźć się w bagażu podręcznym, który znajdzie się nad naszymi głowami. Dlatego też, kupując walizkę, należy mieć na uwadze to, żeby była ona sztywna, trwała i wytrzymała. Nawet walizki na kółkach tanie mają odpowiednie usztywnienia i są dobre, jeśli chodzi o ochronę przed ewentualnymi pęknięciami czy uszkodzeniami rzeczy wewnątrz. Warto także celować w walizki na kółkach, żeby nie musieć ich dźwigać.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak wybrać walizkę na wakacje?

pt. lip 19 , 2019
Lot samolotem to stresujące wydarzenie dla każdego, kto nie przepada za lotami, ale także duże wyzwanie organizacyjne, zwłaszcza jeśli jest to daleki lot. Poszczególne linie lotnicze mają swoje własne bardzo precyzyjnie określone warunki dotyczące przewozu bagażu i jakiekolwiek odstępstwa od normy, mogę wile kosztować. Dosłownie. Walizki na kółkach małe – […]