Jak wybrać walizkę na wakacje?

Wyjazd na wakacje, zwłaszcza takie, który zakłada lot samolotem, to nie lada wyzwanie nie tyko logistyczne, ale także organizacyjne. Organizacja zakłada pakowanie a pakowanie to walizki. Po ostatnich zmianach, które zaszły u popularnych przewoźników, znacznie zostały ograniczone wielkości i możliwości bagaży podręcznych. Warto zatem wiedzieć jaką walizkę można wnieść ze sobą na pokład i jak taką walizkę wybrać.

Mała walizka podręczna

Jeszcze do niedawna w samolotach na krótkich trasach istniała możliwość wzięcie nierejestrowanego bagażu podręcznego, który można włożyć na półkę nad siedzenie. Obecnie na pokład można wnieść torebkę, torbę lub plecak niewielkich rozmiarów, które muszą zmieścić się pod siedzeniem. Jeśli ktoś chce wnieść małą walizkę, musi za nią dodatkowo zapłacić. Dlatego też walizki na kółkach małe są bardzo „chodliwym towarem”, muszą one bowiem spełniać bardzo restrykcyjne wymogi. Te walizki, które obecnie stanowią bagaż podręczny wnoszony na pokład, są mniejsze niż przed wprowadzeniem zmian. Muszą mieć dokładnie wymierzone rozmiary i doprecyzowaną wagę, co jest skrupulatnie sprawdzane przed wejściem na pokład.

Walizki na kółkach do samolotu

Ponadto, wybierając walizki na kółkach, warto zwracać uwagę na to, aby była ona lekka, im lżejsza, tym więcej rzeczy będziemy mogli do niej włożyć, aby nie przekroczyć ustalonych kilogramów. Ponadto walizki na kółkach tanie nie zawsze mają zamknięcie na kod, a jest to bardzo dobre rozwiązanie, które chroni nasze dobra na wypadek kradzieży, czy zgubienia bagażu. W przypadku tych wkładanych na pokład samolotu nie ma takiego problemu, jednak jeśli okaże się, że jest za ciężka i musi lecieć jako bagaż rejestrowany, warto to wziąć pod uwagę.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *