Tanie kontra drogie walizki

Przyjęło się, że im droższe dane akcesorium, tym lepsze. Ma to odnosić się także do walizek. Jednak czy rzeczywiście tak jest, że tańsze walizki są gorsze od tych drogich?

Kółka w tanich i drogich walizkach

W przypadku kółek podstawowa różnica może polegać na tym, że walizki na kółkach tanie mają jedną parę kółek, które nie są ruchome, czyi mogą jechać wyłącznie do przodu lub do tyłu. Walizki drogie z kolei, najczęściej wyposażone są w die pary kółek, które obracają się wokół własnej osi i dzięki temu mogą jeździć do przodu, do tyłu i na boki i to całą powierzchnią. To bardzo duże ułatwienie i pomoc, ponieważ wiele walizek z jedną parą kółek tak naprawdę w wielu miejscach i tak trzeba nosić, zwłaszcza tam, gdzie jest wąsko, jak np. w pociągu, czy autobusie.

Zabezpieczanie

Walizki na kółkach małe i duże, w zależności od producenta i ceny mogą być wyposażone w różne systemy bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych i zdecydowanie najczęściej stosownych jest zabezpieczenie na kod. Można dowolnie ustawić kombinacje trzech bądź czterech cyfr, które pozwolą na dostanie się do zawartości. W przypadku wielu drogich walizek systemy te mogą być bardziej zaawansowane i dodatkowo być wyposażone w kluczyki. Wybierając komplet walizek, należy zwrócić uwagę na to, żeby zarówno duża, jak i mała walizka na kółkach miły te zabezpieczenia.

Materiał

Jedna z bardziej istotnych kwestii, czyi, z czego walizka została zrobiona. Te naprawdę dobre walizki można poznać po tym, że są bardzo lekkie. Im lżejsza walizka, tym lepiej.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Walizka dla dzieci – najlepszy wybór

pon. lip 1 , 2019
Przyjęło się, że im droższe dane akcesorium, tym lepsze. Ma to odnosić się także do walizek. Jednak czy rzeczywiście tak jest, że tańsze walizki są gorsze od tych drogich? Kółka w tanich i drogich walizkach W przypadku kółek podstawowa różnica może polegać na tym, że walizki na kółkach tanie mają […]