Walizki na rodzinne wakacje – co wziąć pod uwagę?

Jadąc na rodzinne wakacje, należy brać pod uwagę szereg rzeczy, w tym nie tylko to, gdzie się wybieramy i czym, ale także to, w co się spakować. Oczywiście walizki powinny być uzależnione od środka transportu i długości podróży. Jadąc samochodem, można sobie pozwolić na więcej bagaży, mniej rygorystyczne podejście do tematu, a także większą swobodę pakowanie. Jednak inne środki transportu wymagają większej logistycznej umiejętności.

Środek transportu i walizka

Jeśli na rodzinne wakacje wybieracie się samolotem, to konieczne są walizki. Co prawda można podróżować z torbami, jednak bezpieczeństwo rzeczy znajdujących się we wnętrzu jest mocno wątpliwa. Bagaże w samolotach są czasem traktowane bardzo obcesowo. Dlatego walizki są bardzo dobrą opcją. Jednak nie zwykłe walizki, tylko walizki na kółkach. Nie sposób nawet wyobrazić sobie, jak przebiegać może podróż czteroosobowej rodziny z walizkami, które nie mają kółek.


Walizki na kółkach małe świetnie sprawdzają się jako bagaże podręczne. Mieszczą się perfekcyjnie do bagażników nad siedzeniami, a dzięki temu, że są sztywne, spokojnie można w nich przewozić komputery, aparaty i inne wartościowe przedmioty.

Pociągiem z walizką

W przypadku pociągów także najlepiej sprawdzają się duże walizki i jedna mała. Im mniej toreb tym lepiej, dlatego warto mieć dwie duże walizki, które można umieścić w specjalnie do tego przygotowanym miejscu na walizki i jedną małą, która mamy zawsze przy sobie. Ponadto walizki na kółkach tanie, czy bardziej kosztowne, mają dwie pary kółek, które obracają się wokół własnej osi. Dzięki temu z powodzeniem mogą być transportowane przez korytarze w pociągu.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Dlaczego walizki na kółkach to jeden z lepszych wynalazków na świecie?

niedz. cze 9 , 2019
Jadąc na rodzinne wakacje, należy brać pod uwagę szereg rzeczy, w tym nie tylko to, gdzie się wybieramy i czym, ale także to, w co się spakować. Oczywiście walizki powinny być uzależnione od środka transportu i długości podróży. Jadąc samochodem, można sobie pozwolić na więcej bagaży, mniej rygorystyczne podejście do […]