Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę?

Sezon letni to sezon wyjazdów wakacyjnych i planowania podróży. Każdy zaczyna myśleć o tym, gdzie się wybrać, co zwiedzać i jak spędzić ten czas. Wiele osób decyduje się na wakacje zorganizowane z biurem podróży, które mają swoje plusy i minusy. Największym plusem jest oczywiście to, że wszystko je załatwione i jako turyści nie mamy się zupełnie czym martwi, minusem natomiast jest to, że nie mamy pola do popisu i własnej inicjatywy.

Wakacje na walizkach, czyli na własną rękę

Wakacje, które organizujemy sami, czyli sami szukamy miejsca, sama organizujemy hotel, sami organizujemy transport, to najczęściej wakacje na tak zwanych walizkach. Walizki na kółkach są wtedy naszym najlepszym przyjacielem. W wakacjach tych najważniejsze jest to, żeby spędzać czas tak, jak jest nam najwygodniej. Czy to leżąc na plaży, czy chodząc po górach, czy zwiedzając okolicę. Małe walizki na kółkach sprawdzają się w takich przypadkach idealnie, ponieważ pozwalają na sprawne przemieszczanie się pomiędzy środkami transportu a destynacjami.

Ponadto wakacje te mogą okazać się dużo tańsze. Dla przykładu obsługa wycieczki zorganizowanej może kosztować trzy razy więcej niż samodzielne wypożyczenie samochodu i jazda w celu odwiedzenia danego miejsca. Warto dodać, że walizki na kółkach, tanie także są w stanie znacznie obniżyć koszty wycieczki, zwłaszcza jeśli zamiast samolotu wybierzemy inny środek transportu np. pociąg. Plusem wakacji z biurem podróży jest to, że wszelkie problemy powstałe na miejscu można zgłosić opiekunowi wycieczki, który załatwi zmianę pokoju, transfer czy przebukowanie biletów.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Najlepsza walizka – co powinna mieć?

pon. cze 24 , 2019
Sezon letni to sezon wyjazdów wakacyjnych i planowania podróży. Każdy zaczyna myśleć o tym, gdzie się wybrać, co zwiedzać i jak spędzić ten czas. Wiele osób decyduje się na wakacje zorganizowane z biurem podróży, które mają swoje plusy i minusy. Największym plusem jest oczywiście to, że wszystko je załatwione i […]