Najlepsza walizka – co powinna mieć?

Walizki to niezbędne akcesoria, bez których nie sposób wyobrazić sobie podróży czy to dalekiej, czy całkiem bliskiej. Jednak aby można było powiedzieć, że dana walizka jest dobra, musi ona spełnić szereg wymogów, ważniejszych i niej ważnych z punktu widzenia użytkownika. Jakie zatem cechy powinna posiadać dobra walizka?

Kółka, czyli nie targaj swoich bagaży

Trudno wyobrazić sobie walizki, które obecnie nie posiada kółek. Ich obecność jest prawie tak samo oczywista, jak obecność uchwytów. Kółka powinny być w dwóch parach i obracać się wokół własnej osi. Dzięki temu prowadzenie walizki jest łatwe i bardzo przyjemne nawet w miejscach bardzo wąskich takich jak pociągi, czyli autobusy. Walizki na kółkach małe i duże, to niesamowita wygoda i bardzo doże ułatwienie. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się u dzieci dorosłych i starszych osób.

Lekki materiał

Walizki na kółkach tanie, zwłaszcza te, które tworzone są z myślą o bagażu podręcznym, powinny być jak najlżejsze. Głównie dlatego, że linie lotnicze określają górną granicę wagi takiego bagażu. Jeśli walizka jest zbyt ciężka, to musi zostać nadana jako bagaż rejestrowany i podlega wtedy pełnej opłacie. Dlatego też im lżejsza walizka, tym więcej można do niej włożyć bez obawy, że przekroczona będzie granica wagi.

Cena i bezpieczeństwo

Wysoka cena nie musi oznaczać, że walizka będzie bardzo dobra, ponieważ tanie walizki na kółkach mogą być równie dobre, a czasem nawet lepsze od tych bardzo drogich, właśnie dlatego, że użyte do jej wykonania materiały są dobrej jakości.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Tanie kontra drogie walizki

pt. cze 28 , 2019
Walizki to niezbędne akcesoria, bez których nie sposób wyobrazić sobie podróży czy to dalekiej, czy całkiem bliskiej. Jednak aby można było powiedzieć, że dana walizka jest dobra, musi ona spełnić szereg wymogów, ważniejszych i niej ważnych z punktu widzenia użytkownika. Jakie zatem cechy powinna posiadać dobra walizka? Kółka, czyli nie […]