Podróże pociągiem a walizki

Podróżowanie pociągiem należy do jednego z najbardziej komfortowych. Jest tanie, stosunkowo szybkie, wygodne i potrzeba do niego minimum formalności. Zła sława kolei w Polsce powoli się zmienia i coraz częściej można spotkać połączenia, które są dużo szybsze niż podróż samochodem a do tego dużo tańsza.

Jednak podróżowane pociągiem niesie za sobą jedną zasadniczą kwestię, otóż bagaże. O ile w samochodzie, czy autobusie wystarczy po prostu wrzucić walizkę, czy torbę do bagażnika, o tyle w pociągu niestety w wielu przypadkach trzeba ją mieć ze sobą cały czas.

Małe i tanie walizki na kółkach

Jeśli podróżujecie dużo, ale te podróże są raczej krótkie, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na małe i tanie walizki na kółkach. Ich największą zaletą jest to, że mają niewielkie rozmiary, czyli z powodzeniem można je wrzucić na bagażnik nad siedzeniami. Ponadto walizki na kółkach tanie, nie nadszarpną zbytnio domowego budżetu. Jest to na pewno inwestycja, którą warto podjąć, jeśli podróżuje się dużo.

Kółka i twardość

Można znaleźć walizki na kółkach małe twarde i sztywne oraz takie materiałowe. Zdecydowanie warto stawiać na te sztywne, ponieważ w nich nasze rzeczy są dużo bezpieczniejsze. W razie jakiegokolwiek upadku czy uderzenia rzecz pozostawione w środku są chronione twardą obudową. Miękkie walizki nie dają takiej ochrony i włożone do wnętrza elektroniczne przedmioty mogą ulec łatwemu zniszczeniu. Ponadto takie walizki dużo wygodniej jest umieścić na półkach bagażowych.

Jagoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Walizki na rodzinne wakacje – co wziąć pod uwagę?

śr. cze 5 , 2019
Podróżowanie pociągiem należy do jednego z najbardziej komfortowych. Jest tanie, stosunkowo szybkie, wygodne i potrzeba do niego minimum formalności. Zła sława kolei w Polsce powoli się zmienia i coraz częściej można spotkać połączenia, które są dużo szybsze niż podróż samochodem a do tego dużo tańsza. Jednak podróżowane pociągiem niesie za […]